Kszczot awarded by Łódź for silver medal

Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 800 m. (Fot. Getty Images)
Check for 20 thousand to Adam Kszczot from the President of Łódź, Hanna Zdanowska. 'We give it to Adam to further develop his skills and promote our city,' she said.

Zawodnik RKS Łódź na spotkaniu z władzami Łodzi oraz dziennikarzami wspominał finałowy bieg, który według niego był "bardzo fajny, bardzo taktyczny, inny od dotychczasowych". Wkrótce czekają go kolejne starty - 20 sierpnia w Birmingham oraz 1 września udział w Diamentowej Lidze w Brukseli.

Prezydent Zdanowska nazwała Kszczota "mistrzem mocnych wrażeń". "Te ostatnie jego finisze mogą spowodować zawał serca u kibiców. Jednak nie bez powodu nazwany jest profesorem na bieżni. Coś w tym jest, bo Adam tak potrafi przewidzieć i rozplanować bieg, że później skutecznie finiszuje" - oznajmiła.

W spotkaniu wziął również klubowy kolega Kszczota, także uczestnik MŚ w Londynie - skoczek wzwyż Sylwester Bednarek. Przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego startu w Londynie, gdzie odpadł w eliminacjach. Jest przekonany, że gdyby dotarł do finału, to by powalczył nawet o medal.

Przypomniał, że zdobył w tym roku już medal i to złoty na lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. "Generalnie jestem zadowolony" - dodał. Podobnie jak Kszczot i on ma jeszcze w planach start m.in. na zawodach w Birmingham i Brukseli.

Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 800 m. Przed nim finiszował reprezentant Francji Pierre-Ambroise Bosse - 1.44,67. Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett - 1.45,21.

Jeszcze ok. 250 metrów przed metą Polak był na siódmej pozycji, ale na ostatnim wirażu mistrz Europy zdecydowanie przyspieszył i zaczął szybko mijać rywali. Zmniejszał także dystans do Bosse'a, czwartego zawodnika igrzysk w Rio de Janeiro, ale zabrakło mu odrobiny dystansu.

Bednarek w eliminacjach osiągnął 2,26, zaś wysokością kwalifikacyjna było 2,31. Został sklasyfikowany na 20. miejscu. Złoty medal w Londynie w skoku wzwyż zdobył Katarczyk Mutaz Essa Barshim wynikiem 2,35. Drugi był startujący pod neutralną flagą Rosjanin Danił Łysenko, a trzeci Majed Eddil Ghazzal z Syrii.