Menu

Królowa otworzyła nową siedzibę Scotland Yardu

Królowa otworzyła nową siedzibę Scotland Yardu
Królowa przed nową siedzibą Scotland Yardu. (Fot. Getty Images)
Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła wczoraj nową siedzibę londyńskiej policji. Ceremonię otwarcia przełożono o prawie cztery miesiące ze względu na atak terrorystyczny w marcu na pobliskim Moście Westminsterskim.
Reklama

Scotland Yard przeprowadził się do nowoczesnego budynku Curtis Green przy Victoria Embankment na brzegu Tamizy. Dzięki przeprowadzce do nowego budynku policja zaoszczędzi ok. 6 mln funtów rocznie.

Budynek poprzedniej siedziby metropolitalnej policji, znajdujący się na Victoria Street w samym centrum Londynu, był uznawany za przestarzały i niedostosowany do dzisiejszych warunków pracy.

Nowa siedziba policji miała być otwarta w marcu, jednak ceremonię przełożono ze względu na atak terrorystyczny, do którego doszło 22 marca 2017 roku. Napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim w Londynie, zabijając trzy osoby, a następnie próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta. Sprawca został zastrzelony przez służby bezpieczeństwa. Ataku dokonał islamski ekstremista Khalid Masood, który urodził się i wychował w Wielkiej Brytanii.

Elżbieta II w towarzystwie Cressidy Dick, szefowej Met Police. (Fot. Getty Images)

 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama