Kontuzjowany Lewandowski: Dzisiaj będzie wiadomo więcej

Czy kontuzja Roberta Lewandowskiego jest poważna? (Fot. Getty Images)
Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski, który doznał kontuzji we wczorajszym meczu 16. kolejki Bundesligi z Freiburgiem (2:0), poinformował, że dzisiaj będzie wiadomo więcej na temat jego zdrowia. Jak dodał, liczy na występ w kolejnym spotkaniu.

"Po faulu zawodnika Freiburga w 30. minucie nie mogłem biegać. Dzisiaj będzie wiadomo coś więcej. Na razie boli. Mam nadzieję, że wrócę na Mainz!" - napisał kapitan reprezentacji Polski na Twitterze.

Lewandowski kontuzji prawej nogi nabawił się w pierwszej połowie i z tego powodu nie wystąpił w drugiej części meczu. Od 46. minuty zastąpił go Bastian Schweinsteiger.

Urazów doznali także inni gracze Bayernu - obrońca Mehdi Benatia i pomocnik Xabi Alonso. Pierwszy z nich, jak poinformował klub, nie zagra w piątkowym meczu wyjazdowym 17. kolejki z FSV Mainz. Występ Lewandowskiego i Alonso stoi pod znakiem zapytania.

W spotkaniu z Freiburgiem bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Arjen Robben i Thomas Mueller. "Najwyraźniej obaj są kontuzjowani. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego" - taki wpis zamieścił Bayern na Twitterze.

W 27. minucie Julian Schuster brutalnie sfaulował polskiego napastnika. Ten długo nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie dokończył pierwszą połowę. Po przerwie w jego miejsce pojawił się Bastian Schweinsteiger.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały bramki Robbena (41.) i Muellera (48.). Tym samym Holender zdobył setną bramkę w barwach Bayernu.