Menu

Kontrowersyjny pomysł Rosjan. Niedźwiedź i kogut na meczach

Kontrowersyjny pomysł Rosjan. Niedźwiedź i kogut na meczach
Niedźwiedź podał sędziemu piłkę. (Fot. YouTube/FC-Angusht/screenshot)
Wytresowany niedźwiedź podał piłkę sędziemu, a na innym boisku wrzucony przez kibica przestraszony kogut miał symbolizować nienawiść do trenera. Do takich incydentów doszło w minionej kolejce rosyjskiej drugiej i trzeciej ligi piłkarskiej.
Reklama

Gdy w niedzielę Fakieł Woroneż podejmował Łucz-Eniergiję Władywostok (3:1), jeden z kibiców gości przeniósł koguta w okolice bocznej barierki i wrzucił go na plac gry. Wszystko dlatego, że rosyjskie słowo na to zwierzę jest jednocześnie obraźliwym określeniem.

"Adresatem" epitetu wykrzykiwanego przez grupę kibiców był trener gości Aleksander Grigorjan. Szkoleniowiec nie cieszy się popularnością wśród fanów swojego zespołu m.in. dlatego, że w przeszłości prowadził ekipę lokalnego rywala SKA Chabarowsk.

Grigorjan już od dłuższego czasu jest ofiarą podobnych ataków. Skarżył się też, że dostaje wiadomości z obscenicznymi treściami i telefony z pogróżkami.

Jego podopieczni prowadzili w Woroneżu 1:0 w momencie, gdy kogut pojawił się przy linii bocznej. Ostatecznie jednak przegrali 1:3 i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Fakieł zajmuje ostatnie miejsce.

Z kolei przed meczem trzeciej dywizji w Piatigorsku bohaterem był niedźwiedź Tima, który najpierw zachęcił publiczność do rytmicznego klaskania, a następnie przekazał piłkę sędziemu przed pierwszym gwizdkiem.

Tima nie przyniósł jednak szczęścia gospodarzom. Maszuk-KMW Piatigorsk przegrał z Angusztem Nazrań 0:3.

 

  Komentarze


  • Nick
   17 kwietnia, 14:25

   Ciekawe ile tego biednego misia ruskie maltretowali aby nauczyć tej sztuczki....?!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama