Menu

Konsulat chce dotrzeć do polskich bibliotekarzy na Wyspach

Konsulat chce dotrzeć do polskich bibliotekarzy na Wyspach
Na Wyspach nie brakuje Polaków, pracujących w bibliotekach rozsianych po całym Zjednoczonym Królestwie. (Fot. Thinkstock)
Jak jeszcze lepiej dotrzeć do polskich środowisk na Wyspach? Zdaniem Konsulatu RP w Londynie, można to uczynić poprzez dotarcie do Polaków pracujących w brytyjskich bibliotekach.
Reklama

Od kiedy Polska weszła do UE w 2004 roku, Polaków na Wyspach jest tak znaczna liczba, że w wielu brytyjskich bibliotekach publicznych powstały specjalne półki z książkami w naszym rodzimym języku. Bardzo często w doborze woluminów pomagają zatrudnione w tych placówkach osoby o polskim pochodzeniu. Są to Polacy, którzy przybyli tu przed laty lub którzy już się tutaj urodzili - wciąż jednak mają kontakt z polonijnymi środowiskami. To właśnie do nich chce dotrzeć polski konsulat w Londynie.

"Mamy pomysł jak to wykorzystać i zrobić coś, co przyniesie korzyść polskiej społeczności i tym w najbliższym czasie się zajmiemy. O szczegółach poinformujemy już w momencie, kiedy będziemy mieli potwierdzenie, że rzeczywiście da się ten projekt zrealizować" - wyjawił portalowi Londynek.net Konsul Generalny RP w Londynie Krzysztof Grzelczyk.

Konsul zapewnił, że ma nadzieję na wiele kontaktów z ośrodkami polonijnymi i zaznaczył, że nie jest jego celem "siedzenie za biurkiem w konsulacie".

"Chciałbym - i to robię od samego początku - wyjeżdżać poza Londyn i chciałbym te spotkania utrzymywać w dalszym ciągu. Ponadto zwiększamy liczbę dyżurów konsularnych w różnych miejscach w naszym okręgu konsularnym i organizujemy spotkania, podczas których można uzyskać informacje o formach pomocy ze strony konsulów" - dodał Krzysztof Grzelczyk.

Osoby, które chciałyby pomóc polskiemu konsulatowi w dotarciu do polskich bibliotekarzy w UK, mogą o tym poinformować mailowo na adres: londyn.konsulat@msz.gov.pl.

Wszelkie inne sprawy, którymi zajmuje się konsulat, mają podporządkowane odpowiednie adresy email, które można znaleźć TUTAJ.

 

  Komentarze


  • Hdhfhf
   17 marca 2017, 17:27

   Lepiej niech dadza ludzia dotrec do konsulatu. Nie maja innych problemow??? Ludzie maja a ksiazek i tak nikt nie czyta

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama