Menu

Konsulat Generalny RP w Kolonii: W Muenster nie ucierpieli Polacy

Konsulat Generalny RP w Kolonii: W Muenster nie ucierpieli Polacy
Na zdj.: samochód, którym sprawca wjechał w tłum ludzi. (Fot. Getty Images)
Zgodnie ze wstępną informacją przekazaną przez władze niemieckie, we wczorajszym zajściu w Muenster w zachodnich Niemczech nie ucierpieli obywatele polscy - poinformował dzisiaj Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii.
Reklama

Dwie osoby zginęły, a około 20 zostało rannych, gdy wczoraj po południu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster. Sześć osób jest w stanie ciężkim; sprawca ataku się zastrzelił - podał portal BBC.

Według niemieckich władz, nic nie wskazuje na to, że był to atak o podłożu islamistycznym.

Motywy działania sprawcy pozostają nieznane, jednak niemieckie media podały, że kierowcą był chory psychicznie obywatel Niemiec.

Po tragedii służby bezpieczeństwa zamknęły centrum miasta. Policja tłumaczyła, że kroki te spowodowane były podejrzanym przedmiotem, który znaleziono w furgonetce. Specjaliści badali, czy jest on niebezpieczny.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer oznajmił, że "policja w Muenster i całej Nadrenii Północnej-Westfalii pracuje na pełnych obrotach w celu ustalenia faktów". Zapewnił, że jego resort pozostaje w ścisłym kontakcie z władzami w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Do ataku w Muenster doszło dokładnie w rocznicę zamachu w Sztokholmie. W stolicy Szwecji 7 kwietnia 2017 roku Uzbek Rachmat Akiłow wjechał skradzioną ciężarówką w przechodniów, zabijając pięć osób i raniąc 14. 

 

  Komentarze


  • Renta
   8 kwietnia, 10:47

   Robia wszystko zeby nie podac pochodzenia tego obywatela Niemiec.Ale ze chory psychicznie to wiadomo bylo odrazu.Niemczech to kraj skonczony I juz smieszny w tych swoich wiadomosciach.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama