Menu

Kolczatki na drogach będą chronić londyńczyków przed atakami terrorystów

Kolczatki na drogach będą chronić londyńczyków przed atakami terrorystów
Policja zapewnia, że rozwiązanie jest bardzo skuteczne. (Fot. Met Police)
Policja w Londynie zaprezentowała specjalne kolczatki, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zatrzymać potencjalnego terrorystę poruszającego się samochodem ciężarowym. Jak przekonuje Met Police, rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne i jest w stanie zatrzymać nawet rozpędzony pojazd o wadze 17 ton.
Reklama

Kolczatki po raz pierwszy pojawiły się podczas niedawnej imprezy Naval Association Parade w okolicach Whitehall. Scotland Yard potwierdził, że będą one rozkładane w pobliżu każdego eventu o podwyższonym ryzyku.

Dzięki specjalnej kombinacji przyczepianych do opon kawałków metalu, które skutecznie owijają się wokół opon i zablokowują pojazd, kolczatka jest w stanie zatrzymać ważącą 17 ton ciężarówkę.

"Nasze rozwiązanie dodatkowo ogranicza ruchy pojazdu, powodując, że kierowca nie jest w stanie skręcić np. w stronę chodnika" - przekazał rzecznik prasowy Met Police.

"Specjalna siatka może być rozłożona na drodze przez dwóch policjantów w ciągu niecałej minuty" - dodał.

Kolczatka będzie kolejnym krokiem prewencyjnym podejmowanym przez policjantów w Londynie - po wprowadzeniu betonowych słupów w okolicach Westminster Bridge, London Bridge i popularnych miejscach na terenie stolicy.

Kolejnym przedsięwzięciem mającym poprawić bezpieczeństwo londyńczyków będą specjalne barierki, które również zaprojektowano w taki sposób, aby chronić pieszych przed domniemanym zamachowcem w ciężarówce. Pierwsze pojawią się jeszcze w tym roku.

 

  Komentarze


  • Tata
   12 września 2017, 21:35

   Super czuje sie bezpieczniej..pogoda zrobi reszte

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama