Menu

Klienci sfrustrowani nowymi kasami w Sainsbury's

Klienci sfrustrowani nowymi kasami w Sainsbury's
Problem z wagą? Sainsbury's irytuje klientów... (Fot. Twitter/@TenerifeTommy)
Nowy system kas wprowadzony w 20 sklepach sieci Sainsbury's wywołał spore zmieszanie wśród klientów i obsługi. Okazuje się, że nie mają one zaprogramowanej opcji ważenia owoców i warzyw.
Reklama

Klienci zmuszeni są oczekiwać w długich kolejkach do samoobsługowych kas po to tylko, by się okazało, że nie mogą w nich zapłacić za wszystkie zakupy, czy wybrać opcji zapakowania ich do własnej torby. Do pomocy przy terminalach delegowani są dodatkowi pracownicy, którzy odsyłają osoby kupujące warzywa i owoce do tradycyjnych kas, obsługiwanych przez personel sklepu.

Jak poinformowała sieć Sainsbury's, nowy system został wprowadzony po to, by "umożliwiać klientom szybsze i łatwiejsze zakupy".

Sieć ma ponad 130-letnie doświadczenie w handlu, zatrudnia 161 000 osób w 1 254 sklepach. Corz częściej jednak decyduje się instalować kasy samoobsługowe. (Fot. Twitter/@nreid82)

“Wprowadziliśmy nowe kasy, w których można płacić tylko kartą. Naszym celem było usprawnienie obsługi oraz zaoferowanie szerszego wyboru. Oczywiście działają nadal terminale obsługiwane przez kasjerów. Pracownicy pomagają również klientom przy korzystaniu z nowych kas” - poinformował rzecznik sieci.

Klienci wyładowują swoją frustrację w mediach społecznościowych.

“Czy nowe maszyny mogłyby mieć opcję ważenia produktów w torbach? Chciałbym mieć możliwość zapakowania ich, zanim zapłacę” - napisał jeden z użytkowników.

“Wasz nowy system jest okropny w użytkowaniu - zarówno dla klientów, jak i pracowników” - dodał inny klient.

“Wasze nowe samoobsługowe kasy są do niczego. Nie można kupić nic, co trzeba zważyć! Przynajmniej wywieście informację, żeby klienci nie musieli stać w kolejce tylko po to, żeby się dowiedzieć, że muszą użyć innej kasy” - skomentował użytkownik Twittera.

Sainsbury's to jedna z największych sieci hipermarketów w Wielkiej Brytanii. Zajmuje trzecie miejsce pod względem udziału w rynku – 16,4 procent – po Tesco i Asdzie.

 

  Komentarze


  • Emil
   19 kwietnia 2017, 13:29

   Co za klamstwo "Naszym celem było usprawnienie obsługi oraz zaoferowanie szerszego wyboru" - JEDYNYM celem wszystkich firm jest ZYSK nic wiecej

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Reklama