Kicker: Lewandowski Bundesliga best player

Król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi trafił do bramki Werderu w 13., 46. i 77. minucie (Fot. Getty Images)
The 54th Bundesliga season is only one week old but they're already talking about champagne in Munich after Bayern kicked off their 4th consecutive title defence with a 6-0 thumping of Werder Bremen.

Król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi trafił do bramki Werderu w 13., 46. i 77. minucie (w ostatnim przypadku z rzutu karnego). Gole dla Bawarczyków strzelili także Xabi Alonso, Philipp Lahm i Franck Ribery.

Oprócz Lewandowskiego, na najwyższą notę (skala 1-6, im niżej, tym lepiej) zasłużył bardzo aktywny w spotkaniu z Werderem Thomas Mueller, który zaliczył trzy asysty.

Do jedenastki kolejki trafiło w sumie sześciu graczy Bayernu: Lewandowski, Mueller, Lahm, Ribery, Xabi Alonso oraz Javi Marinez.

Nowy piłkarz Wolfsburga Jakub Błaszczykowski, który rozegrał cały mecz przeciwko FC Augsburg (2:0), otrzymał od "Kickera" notę 3, czyli "dobrze".