Kane's 36th goal of the season, defeat for Bayern

Kane trafił do siatki w 37. minucie z rzutu karnego, doprowadzając do remisu. Osiem minut wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Leonidas Stergiou. (Fot. Getty Images)
Bayern Munich lost away to VfB Stuttgart 1:3 in the 32nd round of the German top league. The goal for the Bavarians was scored by Englishman Harry Kane, who with 36 goals is chasing Robert Lewandowski's season record (41).

VfB wygraną zapewniło sobie w końcówce. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Woo-Yeong Jeong, a Silas w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Szanse Kane'a na choćby wyrównanie rekordu Lewandowskiego są niewielkie. Bayernowi w Bundeslidze pozostały już tylko dwa mecze - z VfL Wolfsburg i Hoffenheim. Polski napastnik 41 bramek zdobył w sezonie 2020/21, grając wówczas właśnie w Bayernie. W dodatku dokonał tego w 29 spotkaniach.

Od 14 kwietnia wiadomo, że Bayern nie obroni tytułu w Bundeslidze. Pewny tego jest niepokonany w obecnym sezonie Bayer Leverkusen.

Mimo porażki, monachijczycy utrzymali drugą pozycję w tabeli. Nad trzecim VfB mają jednak już tylko dwa punkty przewagi.

W środę Bayern czeka w Madrycie rewanżowy mecz z Realem w półfinale Ligi Mistrzów. W Niemczech było 2:2.