Menu

Kajetanowicz's Roman test

Kajetanowicz's Roman test
Kajetan Kajetanowicz weźmie udział w Rally di Roma Capitale. (Fot.www.rallydiroma.eu/screenshot)
Cycle leader Kajetan Kajetanowicz with pilot Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5) will be heading for the 5th Rally Roma Capitale - 7th round of the European Championship this coming weekend. After four years, the event returned to the calendar of the championship.
Advertisement
News available in Polish

Po sześciu rundach ME Kajetanowicz, który otrzymał we Włoszech pierwszy numer startowy, prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 120 pkt. Drugi jest Portugalczyk Bruno Magalhaes (Skoda Fabia R5) - 97 pkt, a trzeci Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) - 73 pkt.

Na liście zgłoszeń rundy ME jest 45 załóg, obok Kajetanowicza i Barana pojadą inne polskie załogi: Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Skoda Fabia R5), Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5), Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Opel Adam R2) oraz Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska (Peugeot 208 R2).

Zaplanowano 12 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 200 km. W piątek 15 września rywalizację rozpocznie równoległy superoes pod monumentalnym Palazzo della Civilta. W sobotę, gdy bazą imprezy będzie Pico w prowincji Frosinone, w regionie Lacjum, zostanie rozegrane pięć OS-ów. Na niedzielę zaplanowano trzy, w tym najdłuższy 32,7 km Cave-Subiaco.

Na mecie w nadmorskim kurorcie Lido di Ostia pierwsza załoga pojawi się w niedzielę o godz. 16:00 czasu GMT.

"Jak zawsze nowy rajd to duże wyzwanie. Bardzo chciałem wystartować we Włoszech, ponieważ są tam wyjątkowe fragmenty dróg asfaltowych, których próżno szukać w innych rundach kalendarza. Do tego pojedzie tam wyrównana i silna konkurencja, Włochy to przecież kraj, z którego wywodzi się piętnastu mistrzów Europy. Z dużym optymizmem patrzę na ten start, przed nami kluczowe momenty, które wymagają wielkiego skupienia i perfekcyjnego przygotowania. Czuję potężne wsparcie moich kibiców, którzy wierzą w historyczny sukces. To dodaje prędkości i pewności siebie w walce o trzeci tytuł mistrzowski" - stwierdził Kajetanowicz.

Włochy to kraj rajdowych mistrzów Europy. Po raz pierwszy w 1972 roku triumfował Raffaele Pinto, później m.in. Miki Biasion, Piero Liatti, Enrico Bertone oraz trzykrotnie Luca Rossetti. Jednak żaden z nich nie zwyciężył trzy razy z rzędu. A właśnie o to walczy w tym roku Kajetanowicz.

Czołówka klasyfikacji generalnej FIA ERC (po 6 z 8 rund):

1. Kajetan Kajetanowicz (Polska)           120 pkt
2. Bruno Magalhaes (Portugalia)             97
3. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja)               73
4. Marijan Griebel (Niemcy/Skoda Fabia R5)  62
5. Bryan Bouffier (Francja/Ford Fiesta R5)  46
6. Nasser Al-Attiyah (Katar/Ford Fiesta R5) 45
7. Grzegorz Grzyb (Polska/Skoda Fabia R5)   41
8. Jan Kopecky (Czechy/Skoda Fabia R5)      39

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Advertisement