Kadrowicze Nawałki with goals for his clubs

Robert Lewandowski świętuje gola strzelonego dla Bayernu. (Fot. Getty Images)
Polish team strikers Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik and Łukasz Teodorczyk, who were called up to the World Cup qualifiers against Denmark (1.09 in Copenhagen) and Kazakhstan (4.09 in Warsaw), scored their goals in their clubs.

Lewandowski udanie zainaugurował sezon Bundesligi, bo przyczynił się do zwycięstwa Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen 3:1. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny w 53. minucie, kiedy jego zespół prowadził 2:0.

W ten weekend rozpoczął się również sezon Serie A. Piotr Zieliński i Milik zagrali w podstawowym składzie Napoli, a ten drugi trafił do bramki Hellas Verona w 39. minucie. W 61. minucie Milik zszedł z boiska, a jego zespół wygrał na wyjeździe 3:1.

Mieszane uczucia mógł mieć po meczu Anderlechtu Teodorczyk, który strzelił gola w 87. minucie, ale jego zespół przegrał na własnym boisku z Sint-Truidense VV 2:3.

Nazwiska zawodników z ligi polskiej selekcjoner ogłosi w piątek 25 sierpnia.

Biało-czerwoni zdecydowanie prowadzą w grupie E. Mają 16 punktów i o sześć wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię. Jeśli wyniki najbliższych spotkań ułożą się korzystnie, podopieczni Adama Nawałki będą pewni awansu już po spotkaniu z Kazachstanem.

Ligowe występy piłkarzy powołanych do kadry z klubów zagranicznych na mecze eliminacji MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Manchesterem United (0:4)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - rezerwowy w meczu z Cagliari (3:0)
Łukasz Skorupski (Roma) - na ławce rezerwowych w meczu z Atalantą Bergamo (1:0)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - rezerwowy w meczu z Realem Madryt (0:3)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton) - rezerwowy w meczu z West Ham United (3:2)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - rezerwowy w meczu z Benevento (2:1)
Thiago Cionek (US Palermo) - rozgrywki Serie B jeszcze się nie rozpoczęły
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z FC Metz (1:0)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - cały mecz z Herthą Berlin (0:2)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - cały mecz ze Stalą Kamieńskie (4:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz z VfL Wolfsburg (3:0)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - do 43. minuty z Borussią Dortmund (0:3)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - cały mecz z Dunaw Ruse (5:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz z Queens Park Rangers (1:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - od 68. minuty w meczu z Benevento (2:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - do 46. minuty w meczu ze Spartakiem Moskwa (4:3)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - od 63. minuty z Hull City (2:1)
Piotr Zieliński (Napoli) - cały mecz z Hellas Verona (3:1)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu z Bayerem Leverkusen (3:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - do 61. minuty i gol w meczu z Hellas Werona (3:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - od 62. minuty i gol w meczu Sint-Truidense VV
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) -  rezerwowy w meczu z AGF Aarhus (0:2)