Juventus pokonał Milan po emocjonującej końcówce

To był udany mecz Juventusu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn dzięki bramce z rzutu karnego Argentyńczyka Paulo Dybali w doliczonym czasie gry pokonali u siebie AC Milan 2:1 w 28. kolejce włoskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu umocnili się na pierwszym miejscu, ich rywale pozostali na siódmym.

Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednym golu. W 30. minucie trafienie dla Juventusu zaliczył były piłkarz m.in. Romy i Bayernu Monachium Marokańczyk Medhi Benatia, a w 43. minucie wyrównał Kolumbijczyk Carlos Bacca.
Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w doliczonym czasie gry. Najpierw czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył argentyński pomocnik Milanu Jose Sosa, a później sędzia - po długich konsultacjach z asystentem - podyktował rzut karny dla Juventusu za zagranie ręką przez Mattię De Sciglio.

Protesty gości na nic się zdały. "Jedenastkę" skutecznie wykonał Dybala, ustalając wynik meczu i zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie.

Juventus ma już 70 punktów i o 11 wyprzedza Romę Wojciecha Szczęsnego. Rzymianie zagrają w niedzielę na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Palermo, którego zawodnikiem jest Thiago Cionek. Trzeci w tabeli zespół Napoli (57 pkt), w którym występują inni kadrowicze Adama Nawałki - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, podejmie tego samego dnia przedostatnią drużynę - Crotone.