Juventus Turyn z Pucharem Włoch

"Stara Dama" sięgnęła po Puchar Włoch po raz 10. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn pokonał Lazio Rzym 2:1 po dogrywce w finale piłkarskiego Pucharu Włoch i zrobił drugi krok w drodze po potrójną koronę. Wcześniej zapewnił sobie triumf w ekstraklasie oraz awansował do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Barceloną.

"Stara Dama" sięgnęła po Puchar Włoch po raz 10., a ostatnio ta sztuka udała jej się 20 lat temu.

Po 90 minutach utrzymywał się remis 1:1, a oba gole padły już w pierwszym kwadransie. W czwartej minucie do siatki po strzale głową trafił Rumun Stefan Radu, a w 11. do wyrównania doprowadził efektownym uderzeniem nożycami kapitan Juventusu Giorgio Chiellini.

Na kolejne trafienie kibice musieli czekać aż do ósmej minuty dogrywki. Prowadzenie "Juve" zapewnił Alessandro Matri, choć w tej sytuacji lepiej powinien zachować się bramkarz rywali Albańczyk Etrit Berisha.

O trzeci tytuł turyńczycy powalczą z Barceloną 6 czerwca w Berlinie. Katalończycy również mogą grać wtedy o tę stawkę - są już mistrzami Hiszpanii, a ponadto 30 maja zagrają w finale krajowego Pucharu z Athletic Bilbao.