Juventus's victory was a fluke, Napoli's embarrassment

Juventus zajmuje obecnie drugie miejsce w Serie A. (Fot. Getty Images)
Wojciech Szczęsny and Arkadiusz Milik's Juventus Turin won 2:1 away against Salernitana, while Piotr Zielinski's Napoli lost 0:3 to Empoli in the 19th round of the Italian football premier league.

Salernitana niespodziewanie wyszła na prowadzenie w 39. min., gdy Giulio Maggiore pokonał Wojciecha Szczęsnego. Strzelec gola osłabił jednak swój zespół na początku drugiej połowy, gdy za kolejny faul otrzymał drugą żółtą kartkę.

W 65. minucie wyrównał Samuel Iling Junior, a w doliczonym czasie zwycięstwo "Starej Damie" zapewnił Dusan Vlahovic, który zamknął głową dośrodkowanie Danilo. Milik spędził na boisku ponad pół godziny, gdyż wszedł z ławki rezerwowych, zmieniając Hansa Nicolussi'ego Caviglię.

Juventus wygrał 14 ligowy mecz w sezonie i ma 46 pkt, czyli o dwa mniej od prowadzącego w Serie A Interu Mediolan.

Znacznie gorzej radzi sobie Napoli, które wyjazdowe starcie z Empoli kończyło w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pasquale Mazzocchiego. Bramki dla gospodarzy zdobyli Antonio Sanabria, Nikola Vlasic i Alessandro Buongiorno.

Zieliński rozegrał cały mecz. W pierwszej połowie dostał żółtą kartkę. Mistrzowie Włoch ponieśli już siódmą ligową porażkę. Zajmują dziewiąte miejsce w Serie A i mają tylko matematyczne szanse na obronę tytułu.