Menu

Johaug zaangażowała adwokata Szarapowej

Johaug zaangażowała adwokata Szarapowej
Czy adwokat Szarapowej pomoże Johaug? (Fot. Getty Images)
Norweska biegaczka narciarska Therese Johaug , której dyskwalifikacja na 13 miesięcy została zaskarżona przez FIS do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), zaangażowała do prowadzenia tej sprawy brytyjskiego adwokata rosyjskiej tenisistki Marii Szarapowej Mike'a Morgana.
Reklama

Morgan jest specjalistą od spraw w CAS i w ubiegłym roku przyczynił się do obniżenia wymiaru dyskwalifikacji Szarapowej za stosowanie zabronionego środka meldonium z 24 do 15 miesięcy. Reprezentował również hiszpańskiego kolarza Alberto Contadora, który został zdyskwalifikowany na dwa lata po wykryciu w 2010 roku w jego organizmie niedozwolonych substancji.

Adwokat Norweżki Christian Hjort potwierdził zawarcie umowy z Morganem. "Jest to obecnie najlepszy specjalista na świecie od spraw w CAS" - zapewnił. 

Wszystkie koszty prawne związane ze sprawą mistrzyni olimpijskiej i świata oraz dwukrotnej zdobywczyni Pucharu Świata pokryje Norweska Federacja Narciarska (NSF), która potwierdziła przed tygodniem, że nie ustaliła górnej granicy wydatków. 

Za sosowanie dopingu Szarapowa nie grała 15 miesięcy. (Fot. Getty Images)

Johaug nie startowała w tym sezonie ze względu na zawieszenie po kontroli antydopingowej we wrześniu, podczas której wykryto u biegaczki niedozwolony steryd clostebol.

Po przeprowadzonych w styczniu przesłuchaniach przez NSF została 10 lutego zdyskwalifikowana na 13 miesięcy, do 18 listopada. FIS jednak 7 marca zakwestionowała karę uważając, że jest zbyt niska i skierowała apelację do CAS.

Dyskwalifikacja kończy się 18 listopada, więc biegaczka miała nadzieję na start w przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Apelacja FIS może zniweczyć te plany, a zdaniem ekspertów nawet doprowadzić do zakończenia kariery Johaug.

Według CAS sprawa norweskiej narciarki zostanie rozpatrzona za około pięć miesięcy.
 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama