Menu

Japoński kajakarz podrzucił środek dopingujący koledze

Japoński kajakarz podrzucił środek dopingujący koledze
Yasuhiro Suzuki został zawieszony na osiem lat. (Fot. Getty Images)
Japoński kajakarz Yasuhiro Suzuki został zawieszony na osiem lat za "wzbogacenie" napoju rywala z reprezentacji Seiji Komatsu, w efekcie czego ten został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Do spisku doszło podczas wrześniowych mistrzostw kraju.
Reklama

32-letni Suzuki postanowił, że zanieczyści wodę w butelce (testy wykazały obecność sterydu anabolicznego) 25-letniego Komatsu, w wyniku czego ten drugi zostanie za doping wykluczony z kadry narodowej. Gra toczyła się o udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Spisek ostatecznie się nie udał. Suzuki tłumaczył swój czyn obawą, że przegra wewnętrzną rywalizację na dystansie 500 m z młodszym zawodnikiem. Po całym incydencie przeprosił Komatsu. Miejscowa federacja uznała jego zachowanie za "wyjątkowo złośliwe".

Jak poinformowała Japońska Agencja Antydopingowa, przez osiem lat nie może startować w żadnych zawodach, co oznacza koniec jego sportowej przygody. Komatsu został oczyszczony z zarzutów o stosowanie zabronionych środków, a jego dyskwalifikacja anulowana.

Obaj kajakarze w sierpniu uczestniczyli w mistrzostwach świata w czeskich Racicach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.01.2018
  GBP 4.730 złEUR 4.175 złUSD 3.399 złCHF 3.558 zł

  Sport


  Reklama