Ivan Rakitic puts stuttering Barcelona back on top in win over Athletic Bilbao

"Duma Katalonii" ma obecnie 68 punktów i o trzy wyprzedza Real Madryt. (Fot. Getty Images)
Ivan Rakitic’s second-half strike gave Barcelona a narrow victory at home to Athletic Club (1:0) in LaLiga on Tuesday night and saw the champions move three points ahead of title rivals Real Madrid.

Katalończycy długo męczyli się na pustym Camp Nou z ambitnym zespołem z Kraju Basków. W 64. minucie trener Quique Setien wpuścił na boisko Rakitica, a doświadczony Chorwat - wicemistrz świata z 2018 roku - odwdzięczył się już siedem minut później.

Na pole karne rywali wpadł Leo Messi, Rakitic przejął dość przypadkowo odbitą po jego zwodzie piłkę i nie dał szans bramkarzowi gości.

W końcówce meczu Barcelona miała kolejne okazje, prowadzenie starał się podwyższyć m.in. Messi, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił.

"Duma Katalonii" ma obecnie 68 punktów i o trzy wyprzedza Real Madryt, który dzisiaj wieczorem podejmie Mallorcę.

Trzecie jest Atletico Madryt (55) - stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Levante 1:0 po samobójczym golu Bruno Gonzaleza.