Italian league: Juve, Atalanta, Inter and Lazio in the top four

Lazio zgromadziło 72 punkty i ma jeszcze teoretyczną szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch. (Fot. Getty Images)
Lazio defeated Cagliari 2-1 in Rome to secure themselves at least fourth place at the end of the Italian premier league season. This means that, along with Juventus Turin, Atalanta Bergamo and Inter Milan, will play in the next edition of the Champions League.

Prowadzenie w stolicy Italii objęli goście, w barwach których całe spotkanie rozegrał Sebastian Walukiewicz. Gola zdobył w 45. minucie Argentyńczyk Giovanni Simeone.

Tuż po przerwie wyrównał Serb Sergej Milinkovic-Savic, natomiast wynik ustalił w 60. minucie Ciro Immobile. Napastnik Lazio ma w tym sezonie już 31 goli i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O jedno trafienie mniej ma Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn.

W pięciu najsilniejszych ligach w Europie skuteczniejszy jest tylko Robert Lewandowski z 34 golami dla Bayernu Monachium w zakończonym już sezonie Bundesligi.

Lazio zgromadziło 72 punkty i ma jeszcze teoretyczną szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch. Prowadzący w tabeli i broniący tytułu Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, zgromadził 80 "oczek". Do zdobycia pozostało dziewięć.

We wcześniejszym czwartkowym meczu "Stara Dama" mogła już definitywnie rozstrzygnąć walkę o tytuł, ale potrzebowała wyjazdowego zwycięstwa nad Udinese. Tymczasem nieoczekiwanie zwyciężyli gospodarze 2:1 i turyńczycy będą musieli wstrzymać się ze świętowaniem "scudetto" przynajmniej do niedzieli.

Druga jest Atalanta Bergamo z 74 punktami, a podium uzupełnia Inter Mediolan - 73.