"Isia" spada w rankingu

Czy Radwańskiej uda się wrócić do czołówki światowego tenisa? (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwańska spadła z 11. na 13. miejsce w tenisowym rankingu WTA Tour. Liderką jest nadal Hiszpanka Garbine Muguruza, a za nią plasują się Rumunka Simona Halep i Ukrainka Jelina Switolina.

Tydzień temu Radwańska wycofała się z udziału w turnieju w Tokio, a powodem była choroby wirusowa. Rok wcześniej w tych zawodach Polka dotarła do półfinału. Teraz straciła sporo punktów i stąd niższa pozycja na liście światowej. Wyprzedzona została przez Amerykankę Madison Keys i Niemkę Angelique Kerber.

Zwyciężczyni niedawnego US Open Amerykanka Sloane Stephens dalej jest 17.

W ostatnich dniach najlepsze zawodniczki rywalizowały w Azji: w Tokio zwyciężyła Dunka Caroline Wozniacki (6. w rankingu WTA), w Seulu triumfowała Łotyszka Jelena Ostapenko (10.), w Kantonie zaś wygrała Chinka Shuai Zhang (26.).

Magda Linette, która odpadła w 1/8 finału w Japonii, spadła z 74. na 83. lokatę.

W zestawieniu "Road to Singapore", które wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Finals, prowadzi Muguruza, przed Halep i Czeszką Karoliną Pliskovą. Radwańska jest 30. (spadek z 29.), a Linette - 77. (awans z 82.).