Menu

Irlandzkie budownictwo w europejskim ogonie

Irlandzkie budownictwo w europejskim ogonie
W Irlandii powstaje zbyt mało nowych nieruchomości. (Fot. Thinkstock)
Irlandia buduje niemal najmniej domów w Europie - wynika z opublikowanych wczoraj danych firmy maklerskiej Goodbody. Według specjalistów, dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców należałoby potroić liczbę oddawanych lokali.
Reklama

Irlandia znajduje się w europejskim ogonie, jeśli chodzi o budownictwo, pomimo że w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku zwiększyła liczbę oddanych do użytku mieszkań o 45%. Od początku 2018 roku ukończono budowę w sumie 2,3 tys. mieszkań.

"Choć budowę największej liczby lokali ukończono w Dublinie (46% wszystkich w Irlandii) to największy roczny rozwój odnotowano w miastach ościennych stolicy. 72% wszystkich lokali oddanych w pierwszym kwartale tego roku znajdowało się w obszarze metropolitalnym Dublina” - informuje telewizja RTE.

Dane zebrane przez Goodbody wskazują, iż poza stołeczną metropolią wszystkie hrabstwa w Irlandii osiągnęły wynik dużo niższy od europejskiej średniej.

W całym kraju budowano średnio 2,4 domu na tysiąc osób. Najniższe rezultaty odnotowano w Portugalii (1), Włoszech (1,4) i Hiszpanii (1,5). Średnia europejska to 3,4 lokalu na 1 tys. mieszkańców (dane Euroconstruct).

"Biorąc pod uwagę szybki przyrost ludności i rekordowo niską liczbę lokali na sprzedaż, Irlandia potrzebuje wyników o wiele wyższych od średniej europejskiej” - podsumował Goodbody.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Reklama