Menu

Irlandzka Garda apeluje o donosy na sąsiadów

Irlandzka Garda apeluje o donosy na sąsiadów
Gardziści proszą o pomoc w identyfikowaniu przestępców. (Fot. Twitter/@independent_ie)
Irlandzka Garda zaapelowała do obywateli o zgłaszanie informacji o osobach, które mimo niskich dochodów prowadzą wystawny styl życia. Podejrzany może być zakup luksusowego auta, szybkiego motoru, markowej odzieży czy egzotycznych wakacji.
Reklama

Apel wydziału Criminal Assets Bureau (CAB) związany jest ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej poza Dublinem. Według Gardy, część gangsterów przeniosła swoją działalność na peryferie.

“CAB zaapelował do społeczeństwa o zgłaszanie informacji na temat osób, które nie zarabiają wiele, a szastają pieniędzmi na drogie auta i egzotyczne wakacje. W ten sposób można dotrzeć do handlarzy narkotyków, złodziei, przemytników, stręczycieli i lichwiarzy” - informuje Independent.ie.

Garda podkreśla, że bez pomocy obywateli nie jest w stanie skutecznie walczyć z procederem.

“Jeśli ktoś posiada nieznane źródła dochodów, chcemy o tym wiedzieć” - podkreśla źródło CAB, na które powołuje się portal.

Ze swojej strony wydział rozszerzył monitorowanie przestępców w mediach społecznościowych.

“Niektórzy kryminaliści są na tyle głupi, by publikować w sieci zdjęcia ukazujące ich styl życia” - komentuje Independent.ie.

Obecnie 6 na 10 operacji CAB przeprowadzanych jest w Dublinie, jednak wydział ma zamiar regularnie monitorować osoby próbujące ukrywać swoje majątki w Cork, Galway, Limerick czy Waterford.

 

  Komentarze


  • Seba
   20 lutego, 08:22

   lichwiarze to sa w banku oprocentowanie lokaty na 2 procent kredyt na 30 walek roku moze o takich powinni pomyslec

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama