Menu

Irlandzcy politycy podbijają Instagram

Irlandzcy politycy podbijają Instagram
Profil Richarda Brutona na Instagramie. (Fot. Instagram)
Irlandzcy politycy, mocno obecni w mediach społecznościowych, zaczynają się przekonywać do Instagramu. Ostatnio swoje konto założył minister edukacji Richard Bruton - chwali się na nim swoimi umiejętnościami kulinarnymi.
Reklama

Szef resortu, podobnie jak wielu innych polityków, posiada konto na Twitterze. Teraz jednak jako jeden z nielicznych zaczął zamieszczać zdjęcia na Instagramie. Pokazuje na nich swoją pasję, jaką jest gotowanie. Użytkownicy mogli już podziwiać imponujące ciastka i szybkie danie z makaronem.

“Gotowanie dla rodziny i przyjaciół jest moim hobby. Szczególnie lubię gotować curry i eksperymentować z nowymi przyprawami i potrawami z różnych stron świata” - wyjaśnił w rozmowie z portalem Independent.ie.

Specjaliści popierają udzielanie się w mediach społecznościowych, jednak radzą robić to z planem.

“Politycy powinni zadać sobie pytanie, co chcą osiągnąć przez korzystanie z takich platform jak Instagram. Richard Bruton jest przykładem godnym naśladowania, ponieważ pokazuje swoją osobowość lub osobowość, którą chce, aby ludzie widzieli. Na Facebooku czy Twitterze politycy najczęściej zamieszczają zdjęcia z agitacji czy udziału w lokalnych wydarzeniach. Takie posty polubiają jednak najczęściej ich przyjaciele i obserwujący profil” - wskazał Lorcan Nyhan, starszy konsultant Communications Clinic.

Ekspert podkreślił, iż treści do Instagrama, który z natury nie jest platforma informacyjną, powinny być specjalnie dobrane.

Konta na Instagramie ma również premier Leo Varadkar, który chętnie zamieszcza swoje selfie, jego zastępca Simon Coveney, czy minister sztuki Josepha Madigan oraz dzieci Katherine Zappone.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama