Menu

Irlandia: Mnóstwo insektów w słodyczach w dublińskim kinie

Irlandia: Mnóstwo insektów w słodyczach w dublińskim kinie
Wielu klientów popularnej sieci kin może teraz nie czuć się pewnie kupując na miejscu przekąski... (Fot. Thinkstock)
Klienci Irish Multiplex Cinema w Dublinie przeżyli niemałe zaskoczenie, kiedy w zakupionych przekąskach odnaleźli robaki. Odkrycia dokonano jednak dopiero po zjedzeniu większości przysmaków.
Reklama

Sprawa trafiła do sądu i teraz właściciel Irish Multiplex Cinema musi zapłacić €700 kary za sprzedawanie zanieczyszczonego jedzenia.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia. Klienci kina kupili słodycze, które sprzedawca wsypał do kartonowego pudełka. Po dotarciu do dna opakowania okazało się, że aż roi się tam od żywych insektów.

Skargę na kino mieszczące się w Square Shopping Centre zgłoszono Fionie Healy, urzędnikowi ds. środowiska naturalnego. Oskarżycielem w sprawie był Zarząd Opieki Zdrowotnej (HSE). Wyrok zapadł na podstawie prawa unijnego.

Obrońca IMC Tallagt tłumaczył, że słodycze sprzedane poszkodowanym pochodziły z dużej partii dostarczonej przez firmę zewnętrzną. Po incydencie partia została wycofana z obrotu.

Maksymalna kara za tego typu wykroczenie wynosi €3 tys. Sędzia podkreślił, że fakt, iż do incydentu doszło w dużej firmie, która sprzedaje regularnie żywność tysiącom klientów, jest okolicznością obciążającą.

Z drugiej strony jednak wzięto pod uwagę to, że kino nie było wcześniej karane, ilość skażonej żywności niewielka, a jej dostawcą była firma zewnętrzna. 

Kara za tego rodzaju przewinienie w Irlandii wydaje się jednak nieproporcjonalnie mała, zwłaszcza w porównaniu do podjeścia, jakie panuje w Wielkiej Brytanii. Wczoraj sieć supermarketów ASDA otrzymała £300 tys. kary za obecność martwej myszy na terenie magazynu z żywnością.

 

  Komentarze


  • Breakshit
   8 marca 2017, 12:00

   po prostu napiszcie ze Angielskie karaluchy a nie insekty

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama