Menu

Irlandia: Memoriał ku czci zamordowanego polskiego biegacza

Irlandia: Memoriał ku czci zamordowanego polskiego biegacza
Michał Rejmer (na zdj.) zdobył dla Dooneen AC wiele medali, wspominany jest jako solidny zawodnik i pogodny człowiek. (Fot. www.michalrejmerrunseries.com)
Klub Sportowy w Dooneen zainaugurował serię maratonów ku pamięci Michała Rejmera. Polski biegacz został zamordowany w 2015 roku w Castletroy.
Reklama

Po 38-latku ślad zaginął 30 grudnia 2015 roku. Ostatni raz widziany był w restauracji McDonald's, gdzie pracował. W toku śledztwa odnaleziono jego ciało zakopane w przydomowym ogródku. Mężczyzna został zasztyletowany przez współlokatorkę, także Polkę.

Pochodzący z Radomia biegacz był dobrze znany i lubiany w lokalnym środowisku. Jego tragiczna śmierć poruszyła sąsiadów i kolegów z klubu. Dla Dooneen AC zdobył wiele medali, wspominany jest jako solidny zawodnik i pogodny człowiek.

Dla uczczenia pamięci kolegi członkowie klubu zorganizowali memoriał Michal Rejmer Run Series.

W ramach serii odbędą się 4 biegi na dystansie 5 mil. Pierwszy z nich rozpocznie się 31 marca br. o 19:00. Drugi odbędzie się 7 kwietnia, a kolejne - 14 i 21 kwietnia. Można wziąć udział w jednym z nich lub we wszystkich czterech - i to w specjalnej cenie 30 euro. Pierwszych 200 zapisanych osób otrzyma bez dodatkowych opłat koszulkę okolicznościową. Wpisowe za pojedynczy start wynosi 10 euro.

W ubiegły piątek odbyła się uroczysta inauguracja serii. Gościem wydarzenia był Neil Cusack, biegacz urodzony w Limerick, który jako jedyny Irlandczyk w historii wygrał Boston Marathon. Dooneen AC zaprosił do udziału w inicjatywie wszystkie kluby biegowe z Limerick.

Strona wydarzenia: www.michalrejmerrunseries.com.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama