Menu

Irlandczycy wolą wypoczynek w kraju. Króluje Waterford

Irlandczycy wolą wypoczynek w kraju. Króluje Waterford
Irlandczycy to prawdziwi "turystyczni patrioci". (Fot. Thinkstock)
Irlandczycy najchętniej wypoczywają w swoim kraju - wynika z badania 15 najpopularniejszych kierunków rezerwacji Airbnb. Najwięcej osób decydowało się tego lata na wakacje w hrabstwie Waterford.
Reklama

Największy wzrost zainteresowania wśród użytkowników Airbnb odnotowano miejscowością Dungarvan (541%). Na trzecim miejscu wśród najczęstszych rezerwacji znalazło się z kolei Ardmore (wzrost o 441%).

Więcej osób decydowało się tego lata także na wypoczynek w Coleraine (hr. Derry). Tu odnotowano między 1 czerwca a 31 sierpnia 256% wzrost.

Kolejne 4 miejsca zajęły Killorglin (hr. Kerry), Enniskillen (hr. Fermanagh), Cluain Meala (Tipperary) i Buncrana (Donegal).

Dopiero na 8. pozycji znalazła się zagraniczna lokalizacja. Najpopularniejszym kierunkiem zamorskich podróży okazała się kubańska Hawana. W pierwszej 10. znalały się także Cardiff w Walii oraz Arona we Włoszech.

Do pierwszej 15. zakwalifikowały się jeszcze 2 inne miejscowości w hrabstwie Donegal, Stradbally w Laois, Carlingford w Louth oraz Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich.

W porównaniu do 2016, w tym roku najbardziej zainteresowanie wzrosło Azją, a szczególnie Chinami.

Minione lato było jak dotąd najbardziej ruchliwym sezonem w Airbnb – z 45 mln gości (8 mln rodzin) – wypoczywających na całym świecie. W Irlandii za pośrednictwem witryny nocleg wynajęło latem 0,5 mln turystów.

“Tylko jednego dnia, 12 sierpnia, z różnych stron świata przybyło do kwater Airbnb 2,6 mln gości” - przekazał “Irish Mirror”.

Obecnie sekcja wyjazdów zorganizowanych Airbnb Trips oferuje 1,4 tys. wycieczek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 22.03.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.226 złUSD 3.426 złCHF 3.613 zł

  Sport


  Reklama