Menu

Irlandczycy powoli przekonują się do polskiej kuchni

Irlandczycy powoli przekonują się do polskiej kuchni
Polska kuchnia powoli podbija Irlandię. (Fot. Thinkstock)
"Od pierogów po pikle: ucząc się miłości do jedzenia" - pod takim tytułem ukazał się wczoraj w "Irish Independent" reportaż na temat polskiej kuchni w Irlandii.
Reklama

Na wstępie autorka zauważa, że choć Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową w Irlandii, to nasze jedzenie — choć bardzo smaczne — opornie przenika do lokalnej tradycji. Przyczyną jest przede wszystkim mała liczba polskich restauracji na Wyspie.

“Patrząc na rynek gastronomiczny, można by przypuszczać, że w Irlandii najwięcej jest imigrantów z Chin czy Włoch. Choć istnieje wiele smacznych polskich dań, to trudno jest je znaleźć” - komentuje autorka reportażu Aoife Carrigy.

Problemem jest też przekonanie Irlandczyków do spróbowania naszych potraw. Irlandczycy stanowią na przykład tylko 5% klientów sieci marketów Polonez, która posiada 30 sklepów w całym kraju.

“Z moich rozmów z Irlandczykami wynika, że nadal boją się odwiedzać nasze sklepy, mimo że wiele naszych cen jest niższych niż na przykład w Lidlu czy Adlim. Przerasta ich wybór towarów – na przykład 7 rodzajów polskiej mąki czy ponad 50 gatunków wędlin” - tłumaczy Michał Dzięgielewski, kierownik działu marketingu Poloneza.

Irlandczycy mają okazję zapoznawać się z polską ofertą podczas kwartalnych promocji “Polish Taste” w Lidlu. Według “II” gigant planuje znacznie zwiększyć częstotliwość oferty – ze względu na duże zainteresowanie klientów.

Dziennikarka opisała w artykule działalność polskiej restauracji “Sopot” oraz punktu gastronomicznego “Gorące Gardy u Barbary Kuchary”.

“Kuchnia znad Wisły przenika do irlandzkiej kultury głównie przez mieszane pary. Liczba polsko-irlandzkich rodzin zwiększyła się od 2011 roku dwukrotnie. Przeważnie to Polacy przyprowadzają swoich irlandzkich partnerów do restauracji i sklepów” - konkluduje dziennikarka.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.03.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

  Sport


  Reklama