Menu

"Irish Examiner": IKEA otworzy drugi sklep w Irlandii?

Sklep IKEA w dublińskim Ballymun. (Fot. Getty Images)
Szwedzki gigant IKEA potwierdził plany rozwoju w Irlandii. Media spekulują, że wśród nich znajduje się wybudowanie drugiego sklepu - w Carrigtwohill (wschodnie Cork).
Reklama

IKEA otworzyła swój pierwszy irlandzki oddział w 2009 roku – w dublińskiej dzielnicy Ballymun. W 2016 roku zaś powstał w Carrickmines punkt odbioru towarów.

“Irish Examiner”, powołując się na dobrze poinformowane źródła zapowiedział, że gigant decyduje się na budowę nowego sklepu - w Carrigtwohill, 12 km od centrum Cork. Lokalizacja rozpatrywana jest od roku.

Sieć oficjalnie nie potwierdziła informacji o budowie kolejnego oddziału na Zielonej Wyspie.

“IKEA zawsze szuka nowych możliwości w Irlandii. Mamy opracowane plany rozwoju, ale na tę chwilę niczego nie możemy potwierdzić” - cytuje oświadczenie firmy “Irish Examiner”.

W 2016 roku IKEA odnotowała na świecie 4-procentowy wzrost sprzedaży. Ponad jedną czwartą stanowiły transakcje online. Zyski firmy wyniosły w ciągu ostatniego roku €3 mld.

“Rok wcześniej, gdy IKEA Group sprzedała swoje filie zajmujące się rozwojem produktów oraz siecią dostaw właścicielowi marki Inter Ikea, profit wyniósł €4,5 mld. Spadek wynikał głównie z utraty dochodów z podmiotów, które zostały sprzedane oraz ze wzrostu kosztów związanych z wielotorowym rozwojem i ekspansją Ikea Retail” - poinformowała IKEA Group, jedna z firm franczyzowych IKEI, posiadająca na świecie 355 sklepów.

W Irlandii firma zarobiła na 10 tys. produktach €150 mln. W oddziałach w Ballymun i Carrickmines zatrudnionych jest 650 osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Error in include template "/usr/lib/aolserver4/servers/main/modules/packages/jdnews-lite/lib/mobi/lite-latest-articles-mobi-xml": could not read "/var/lib/aolserver/londynek/www/image/jdnews-lite/2719994/93633-201802191653-sm.jpg": no such file or directory
  Reklama