Inter nie pokonał Szczęsnego. Juventus też bez gola

Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, ale nie miał wiele pracy. (Fot. Getty Images)
Bezbramkowym remisem zakończył się najciekawszy mecz 16. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym broniący tytułu piłkarze Juventusu Turyn podejmowali prowadzący w tabeli Inter Mediolan. Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, ale nie miał wiele pracy.

Przez niemal cały mecz inicjatywa należała do gospodarzy, ale w kluczowych momentach zawodzili napastnicy "Starej Damy" - Mario Mandziukic i Gonzalo Higuain. Inter tym samym zachował miano jedynej niepokonanej w tym sezonie drużyny.

W tabeli mediolańczycy mają nad drugim Juventusem dwa punkty przewagi. Dzisiaj obie drużyny może pogodzić Napoli. Zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika obejmie prowadzenie w zestawieniu, jeśli pokona u siebie Fiorentinę.

W drugim wczorajszym meczu Cagliari zremisowało z Sampdorią 2:2. W drużynie gości cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, w 89. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Sampdoria do przerwy prowadziła 2:0, a obie bramki zdobył Fabio Quagliarella. Gospodarzom remis dały trafienia Diego Fariasa i Leonardo Pavolettiego.

Bez względu na wyniki dzisiejszych meczów drużyna Polaków utrzyma szóste miejsce w tabeli