Inter defeated Juventus in a summit match

Inter był lepszy, ale wygrał po samobójczym golu przeciwnika. (Fot. Getty Images)
Inter Milan's players defeated Juventus Turin 1:0 at home in the match of the 23rd round of the Italian Premier League and strengthened their lead in the table. Wojciech Szczęsny capitulated in the 37th minute when the ball was headed into his own goal by defender Federico Gatti.

Gatti walczył w polu karnym z francuskim napastnikiem Interu Marcusem Thuramem. Ostatecznie piłka odbiła się od klatki piersiowej 25-letniego obrońcy i wpadła do siatki. To jego drugi samobójczy gol w tym sezonie.

Inter był stroną przeważającą i w drugiej połowie Szczęsny dwukrotnie ratował zespół przed utratą gola.

W kadrze "Starej Damy" zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Arkadiusza Milika.

W tabeli Inter wyprzedza drugi Juventus o cztery punkty i w dodatku rozegrał o jeden mecz mniej.