Inter heads for title, abandoned match in Udine

Inter Mediolan zremisował wczoraj z Cagliari 2:2. (Fot. Getty Images)
Inter Milan's players drew 2-2 with Cagliari at the San Siro Stadium in the 32nd round of Serie A. The Nerazzurri are confidently heading for their 20th Italian championship in the club's history. The Udinese Calcio - AS Roma match was abandoned after Evan Ndicka lost consciousness and fell to the turf.

W 14. min. Alexis Sanchez podał do Marcusa Thurama, który otworzył wynik meczu. W drugiej połowie niespodziewanie wyrównał Eldor Shomurodov. Potem obrońca Cagliari Yerry Mina dotknął piłki ręką w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny wykorzystał Hakan Calhanoglu. Sardyńczycy walczyli jednak do końca. Wyrównującą bramkę zdobył Nicolas Viola.

Skromny udział w wywalczeniu punktu na San Siro miał Mateusz Wieteska, który pojawił się na boisku w 88. min. Polski obrońca Cagliari zastąpił Pantelisa Hatzidiakosa przy wyniku 2:2.

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Inter ma 83 pkt, czyli o 14 więcej od drugiego Milanu, który wczoraj zremisował na wyjeździe z Sassuolo 3:3.

Zielono-czarni już po 10 minutach prowadzili 2:0 po golach Andrei Pinamontiego i Armanda Lauriente. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Rafael Leao. Lauriente w 53. min. podwyższył na 3:1, lecz Rossoneri odrobili straty dzięki trafieniom Luki Jovica i Noaha Okafora.

AC Milan ma jeszcze matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch, ale koronacja derbowych rywali z Mediolanu jest tylko kwestią czasu. Już w przyszły weekend Inter może zapewnić sobie tytuł.

Reprezentant Polski Nicola Zalewski wystąpił w pierwszym składzie Romy, ale mecz z Udinese został przerwany około 80. min. przy wyniku 1:1, gdy na murawę upadł Ndicka, który wcześniej skarżył się na ból w klatce piersiowej. Z pomocą ruszyły służby medyczne z defibrylatorem i koledzy z zespołu.

Obrońca Romy na noszach opuścił boisko, choć był przytomny i pokazał uniesiony w górę kciuk w stronę kibiców. Do szatni Romy udali się trener Giallorossich Daniele De Rossi i kapitan drużyny Gianluca Mancini, aby sprawdzić stan zdrowia Ndicka.

Po naradzie zdecydowano, że spotkanie zostanie dokończone w innym terminie. Zawodnik trafił do szpitala, gdzie przechodzi szereg badań. Według włoskich mediów 24-latek doznał ataku serca.

Reprezentant Polski Piotr Zieliński rozegrał 78 minut przeciwko walczącemu o utrzymanie Frosinone, a jego Napoli jedynie zremisowało 2:2. Wynik mógł być jeszcze gorszy, gdyby Matias Soule wykorzystał rzut karny. Bramki dla ustępujących mistrzów Włoch zdobyli Matteo Politano i Victor Osimhen. Goście wywalczyli punkt dzięki dwóm golom Marokańczyka Walida Cheddiry.