Important start ahead Justyna Kowalczyk

Polska narciarka z szansą na medal (Fot. Getty Images)
Important start ahead Justyna Kowalczyk in Dobiacco in Italy. Kowalczyk is getting ready for Sunday run for 10km.

Kowalczyk odpuściła starty w miniony weekend w Davos, gdyż zaplanowano tam tylko zmagania techniką dowolną. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego w tym czasie trenowała w Santa Caterinie.

Polka już wcześniej zapowiadała, że jej długofalowym celem są igrzyska w Pyeongchang w 2018 roku, a teraz skupiać się będzie przede wszystkim na startach "klasykiem". Dystans 10 km to jej koronna konkurencja, w której złoty medal olimpijski zdobyła w ubiegłym roku w Soczi.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Therese Johaug. Norweżka wygrała wszystkie w tym sezonie biegi rozgrywane na dystansach. Zgromadziła już 555 pkt. Druga jest jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg - 403 pkt. Kowalczyk zajmuje 20. lokatę - 82 pkt.

Narciarka z Kasiny Wielkiej jest jedyną Polką ścigającą się w obecnym cyklu. Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska są w ciąży. W trakcie rehabilitacji po operacji nogi jest Sylwia Jaśkowiec, a problemy zdrowotne ma też Ewelina Marcisz. Na macierzyńską przerwę zdecydowała się też m.in. słynna Norweżka Marit Bjoergen.

W sobotę odbędzie się sprint techniką dowolną. Tego dnia kibice mogą liczyć na Macieja Staręgę. 25-letni siedlczanin w niedzielę w Davos w tej konkurencji zajął ósme miejsce.