Ibrahimovic takes Manchester United to EFL Cup final win over Southampton

Szczęśliwi piłkarze Manchesteru United. (Fot. Getty Images)
The Red Devils overcame a spirited Southampton comeback to win the EFL Cup late on thanks to the super Swede's header in the closing stages.

Szwed otworzył wynik spotkania w 19. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. W 38. na 2:0 podwyższył Jesse Lingard, ale "Święci" odrobili straty dzięki dwóm trafieniom Włocha Manolo Gabbiadiniego pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy.

Obie drużyny nie czekały na dogrywkę, śmiało atakując. W samej końcówce rozstrzygającą akcję przeprowadzili zawodnicy z Manchesteru i po dośrodkowaniu Andera Herrery Ibrahimovic uderzył piłkę głową nie do obrony.
Portugalski szkoleniowiec Jose Mourinho zdobył w ten sposób swoje 19. trofeum, a pierwsze od przyjścia do United w połowie ubiegłego roku.

"Czerwone Diabły" po raz 49. zagrali na Wembley i wyrównali rekord Arsenalu Londyn pod względem liczby gier na słynnym stadionie. Niedzielny mecz oglądało ponad 85 tys. kibiców.