Menu

Ibiza i Majorka mają dość pijanych turystów. Chcą zakazu sprzedaży alkoholu w samolotach

Ibiza i Majorka mają dość pijanych turystów. Chcą zakazu sprzedaży alkoholu w samolotach
Baleary nie radzą sobie z pijanymi turystami. (Fot. Thinkstock)
Majorka, Minorka i Ibiza błagają władze Unii Europejskiej, aby wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu na pokładach samolotów lecących na Baleary. Wyspy nie mają siły walczyć z pijaństwem. Niemal z każdego pokładu samolotu na Wyspach wynurza się pijany gość.
Reklama

Władze wysp mają nadzieję, że ograniczenie spożywania napojów wyskokowych na pokładach samolotów, które przewożą na Baleary turystów, pomogłoby w ograniczeniu aspołecznych zachowań w tym rejonie Europy.

Prośbę do Hiszpanii i władz unijnych w Brukseli skierowała szefowa turystyki na Balearach Pilar Carbonell. „Poprosiliśmy o wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w samolotach i na lotniskach. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa pasażerów w samolotach oraz na lotniskach na naszych wyspach, a także ochrony tych miejsc, które zbyt często muszą zmagać się z pijanymi turystami” - podkreśliła Carbonell.

Apel dotyczący ograniczenia handlu alkoholem wystosowano po serii incydentów na Ibizie, Majorce i Minorce. Wakacyjne kurorty takie jak San Antonio na Ibizie czy Magaluf na Majorce przeżywają oblężenie turystyczne. Problem w tym, że wielu gości zaczyna imprezować już w drodze na wyspy, sprawiając problem liniom lotniczym, lotniskom i innym podróżnym i policji.

W maju hiszpańska policja aresztowała trzech członków kawalerskiego wyjazdu na Palmę. Panowie już podczas lotu po 6:00 rano z Manchesteru upajali się alkoholem.

 

  Komentarze


  • Aa g
   13 lipca 2017, 16:16

   Tak to jest jak angielscy beneficiarze przytula pare funtow haha przecież jestesmy brytyjczykami chlew robimy gdzie chcemy takze klaniac sie bo wszystko sie nam należny a po powrocie nie stac na kawe z automatu w pracy hahaha

  • Yyy
   13 lipca 2017, 20:59

   No a czym mieli sie upijac? Mlekiem? Co za stwierdzenie: upijali sie alkoholem :) of tego jest personnel pokladowy any nie dopuszczac do pijanstwa, a nie zakazywac wszystkim

  • T.B
   14 lipca 2017, 02:24

   Aa g ...co by nie mowic to oni maja swoj sposob na zycie. Żyją żeby życ a nie żeby miec. Jestem Polakiem ale czasami sie zastanawiam czy to my przypadkiem nie jestesmy "chorzy" z ta nasza ambicją. ...Żyjemy jak bysmy nigdy mieli nie umrzec a potem umieramy tak naprawde nie żyjąc. Pzdr

  • THC
   14 lipca 2017, 07:42

   HAHAHA :P

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2018
  GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

  Sport


  Reklama