IBB Polish Champions of London in the Super8 hit game

Siatkarze z Londynu podczas ostatniego meczu. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London, as part of the Super 8 League, on Saturday 14 October, faced Sheffield Hallam. Piotr Grabans' men beat England's vice-champion 3: 1 (20:25; 25:15; 25:22; 25:17).

Organizacja meczu wprowadziła angielską siatkówkę w nową generację. Innowacyjna forma widowiska, do której zalicza się taraflex, bandy led, oprawę muzyczną, czy transmisję gry w internecie oraz telewizji Polsat (na kanale Polsat Sport News) była oficjalną inauguracją nowej filozofii klubu - budowy pierwszej profesjonalnej, pod względem sportowym i organizacyjnym, drużyny siatkarskiej na Wyspach Brytyjskich.

"Wydaje mi się, że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, by dobrze przygotować ten mecz. To jest właśnie dowód na to, jak bardzo poważnie IBB Polonia Londyn traktuje projekt Profesjonalna siatkówka w Londynie. Teraz z każdym kolejnym spotkaniem chcemy być coraz lepsi organizacyjnie i sportowo, bo to są nasze cele: zbudowanie profesjonalnej drużyny siatkarskiej w Londynie i budowanie profesjonalnych eventów” - skomentował prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Czterosetowy pojedynek zawierał kilka zwrotów akcji, które dodały atrakcyjności widowisku. Pierwszy set wygrała drużyna Sheffield Hallam, która od samego początku prezentowała najwyższe skupienie i determinację. Jednakże w drugiej odsłonie siatkarze stołecznego klubu pokazali, że łatwo nie oddadzą spotkania i szybko doprowadzili do wyrównania głównego wyniku meczu.

Trzeci set, pomimo tego, że gospodarze długo przegrywali pięcioma punktami, ostatecznie zakończyli wygraną i w czwartej turze przypieczętowali sportową wyższość nad Sheffield Hallam. Obecność kamer nie rozproszyła obecnego Mistrza Anglii, który dopisał trzy punkty do ligowej tabeli.

"Lepszego widowiska sportowego nie mogliśmy sobie chyba powinszować na pierwszą transmisję meczów “home”. Dramatyzm spotkania, można powiedzieć, był kapitalny. Przegrany pierwszy set zmobilizował nas do lepszego dopingu, a siatkarzy do lepszego grania. Do trzeciego seta patrzyliśmy z drżeniem, czy uda się wygrać mecz czy nie. Walka była wyrównana, z dominującą końcówką naszej drużyny” - ocenił Jacek Ambroży, właściciel IBB Builders Merchants.

"Może tylko początkowo zjadła nas trochę presja, ale zawodnicy szybko potrafili się skoncentrować na tym co się dzieje na boisku i, jak to się mówi, dostali “flow”. Nie rozproszyli się tym co działo się dookoła. Jestem zadowolony z ich gry.  Było widać poprawę po ostatnim meczu z Richmond. Mamy młody zespół i musimy włożyć dużo pracy, aby było idealnie” - skomentował spotkanie Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

Przebieg meczu zagwarantował sporo emocji zgromadzonym w hali kibicom oraz oglądającym go za pośrednictwem internetu czy telewizji. Fani siatkówki, którzy jeszcze nie widzieli sobotniego spotkania, mają taką możliwość. Transmisja jest dostępna na Facebook’owym kanale UNILAD Sport.

Następny mecz IBB Polonia Londyn rozegra w sobotę, 21 października, o godzinie 14:30 czasu GMT. Na wyjeździe zmierzy się z Team Northumbria. Drużyna do swojej hali powróci dopiero 11 listopada. Podejmie wtedy, w kolejnej rundzie Pucharu Anglii, New Forest Volleyball. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału rozgrywek.