Menu

I wouldn't advise anyone to visit 'rip-off' Dublin - tourism expert

I wouldn't advise anyone to visit 'rip-off' Dublin - tourism expert
Dublin oferuje wiele atrakcji, które mogą być bardzo kosztowne. (Fot. Getty Images)
An international tourism expert has said he would never recommend Dublin to anyone for a short break as the city is a "rip-off". Speaking at a tourism and hospitality conference in Co Sligo yesterday, Professor Michael Hall from the University of Canterbury in New Zealand said he was "horrified" when he went to book a hotel room for a Saturday night.
Advertisement
News available in Polish

"Ceny w Dublinie to totalne zdzierstwo" - stwierdził profesor Michael Hall z University of Canterbury podczas konferencji w Sligo.

Specjalista nie wierzył własnym oczom, gdy za jedną noc w hotelu w Dublinie zobaczył w internecie cenę €400 - dwa razy tyle, co w hotelu tej samej sieci w Helsinkach.

"Już zarezerwowałem loty, więc nie miałem wyjścia. To nie był wyjątek, na booking.com widziałem droższe pokoje" - relacjonuje.

Ubiegłotygodniowy pobyt w Dublinie nie był jego pierwszym.

"Spędzanie weekendu z uczestnikami wieczorów kawalerskich nie jest moim sposobem na relaks" - podkreślił i dodał, że nie wyobraża sobie przyjazdu do Irlandii w innym celu niż konferencja lub interesy.

"Dlaczego miałbym tu lecieć z drugiego końca świata? Jest mnóstwo innych pięknych krajów. Przede wszystkim nie jest tu tanio. A co mnie wita na lotnisku? James Joyce i Beckett jako reklama. Dajcie spokój. Gdzie jest nowoczesność?" - pytał retorycznie.

Naukowiec ostrzegł także, iż wizerunek Irlandii ucierpiał za granicą przez afery opisywane w międzynarodowych mediach – jak na przykład pedofilia księży.

W marcu piąty rok z rzędu Irlandia okazała się trzecim najdroższym w UE krajem do życia. Według rankingu Measuring Ireland's Progress 2015, ceny obowiązujące na Zielonej Wyspie są o 22,5% wyższe od europejskiej średniej.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Advertisement