Menu

Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home

Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home
Mieszkania wynajmowane w ramach London Living Rent są wyjątkowo tanie. (Fot. L&Q)
Hundreds more Londoners will be able to rent a genuinely affordable home and save money for a deposit to buy it, as the capital's largest London Living Rent scheme launches in the Royal Docks.
Advertisement
News available in Polish

Sadiq Khan przekazał w sumie £6,8 mln na inwestycję mieszkaniową The Sugar Works, która mieści się na terenie Royal Wharf (E16).

Stowarzyszenie L&Q, dzięki odpowiednim funduszom, przekazało do dyspozycji londyńczyków w sumie 243 mieszkań w ramach programu London Living Rent. W sumie, na podstawie ich umowy z włodarzem stolicy, dostarczonych będzie 12 tys. mieszkań z obniżonym czynszem.

Czynsz za mieszkania w The Sugar Works jest średnio o połowę niższy od przeciętnej ceny wynajmu w okolicy. Za niewielką kawalerkę (studio flat) należy zapłacić więc £730, a za mieszkanie z jedną sypialnią £821 miesięcznie. Czteropokojowa nieruchomość to z kolei wydatek £1 094 za miesiąc.

Osoby, które zamieszkają w mieszkaniach w ramach programu London Living Rent, w przyszłości będą miały prawo do wykupu nieruchomości w atrakcyjnej cenie (m.in. Shared Ownership).

Aby skorzystać z możliwości taniego mieszkania w stolicy, należy zgłosić swoje zainteresowanie oraz spełnić kryteria: zarabiać mniej niż £60 tys. rocznie i wynajmować już mieszkanie na terenie Londynu. Należy dodać, że pierwszeństwo będą miały osoby z dziećmi oraz ci, którzy pracują w okolicy danej nieruchomości (wschodni Londyn).

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Advertisement