Honduras może pobić niechlubny rekord

Czy Honduras pobije niechlubny rekord? (Fot. Getty Images)
Piłkarska reprezentacja Hondurasu może pobić w piątkowym meczu z Ekwadorem niechlubny rekord. Jeśli do 37. minuty nie strzeli bramki, zostanie drużyną, która jest najdłużej bez gola w mistrzostwach świata.
W tej chwili na pierwszym miejscu w statystykach widnieje Boliwia, która do brazylijskiego mundialu się nie zakwalifikowała. Zawodnicy tej reprezentacji nie strzelili gola w MŚ przez 517 minut. A zła passa została przerwana w 1994 roku przez Erwina Sancheza. Zdobył on bramkę w przegranym 1:3 spotkaniu z Hiszpanią.

Honduras w tej chwili czeka na gola na mundialu od 480 minut. Po raz ostatni piłkarze tego kraju trafił do siatki w... 1982 roku. Był nim Antonio Laing, a mecz z Irlandią Płn. zakończył się remisem 1:1.

Przed czterema laty w RPA reprezentacja Hondurasu przegrała z Chile (0:1), Hiszpanią (0:2) i zremisowała ze Szwajcarią (0:0). W Brazylii w pierwszym spotkaniu uległa Francji 0:3.

Obecnie w statystykach drużyna z Ameryki Środkowej zajmuje trzecią lokatę. Oprócz Boliwii dłużej bez bramki była Algieria - 506 minut, ale afrykański zespół przerwał złą passę w meczu z Belgią (1:2).