Hintermann wins snowy World Cup combined eve

Szwajcar Niels Hintermann (Fot. Getty Images)
Wearing bib No. 51 and virtually unknown to most fans, Swiss skier Niels Hintermann took advantage of the snowy conditions on Friday to win a World Cup Alpine combined race.

To pierwsze zwycięstwo w karierze Hintermanna, który po slalomie był... 23. Drugie miejsce zajął Francuz Maxence Muzaton, a trzecie Austriak Frederic Berthold.

W tym sezonie zaplanowane były tylko dwa zawody w superkombinacji. Czwarty po slalomie i faworyzowany Pinturault wczoraj został sklasyfikowany na 20. pozycji, ale wywalczył małą Kryształową Kulę.

Lider klasyfikacji generalnej Austriak Marcel Hirscher nie startował. Jedyny Polak w stawce - Maciej Bydliński - nie ukończył pierwszej konkurencji, jaką był slalom.

Bez szans byli wszyscy zawodnicy, którzy mieli wyższe numery startowe, ponieważ warunki na trasie pogarszały się z minuty na minutę.