Hamilton najlepszym kierowcą zdaniem szefów teamów

Hamilton zdobył uznanie szefów teamów. (Fot. Getty Images)
Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP został uznany najlepszym kierowcą Formuły 1 w sezonie 2016 w ankiecie przeprowadzonej wśród szefów teamów przez jeden ze znanych magazynów motoryzacyjnych.

W klasyfikacji sezonu Hamilton nie zdołał obronić tytułu, uplasował się na drugiej pozycji.

Drugim zawodnikiem sezonu - zdaniem szefów ekip wyścigowych - został uznany 19-letni Holender Max Verstappen Red Bulla (5. miejsce w klasyfikacji końcowej GP), a dopiero na trzecim miejscu znalazł się Niemiec Nico Rosberg z Mercedesa GP, który wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrzowski.

Na czwartej pozycji znalazł się Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla (3. w mistrzostwach świata).

Głosowanie było tajne, wzięli w nim udział szefowie jedenastu ekip: Toto Wolff (Mercedes), Christian Horner (Red Bull), Maurizio Arrivabene (Ferrari), Vijay Mallya (Force India), Claire Williams (Williams), Eric Boullier (McLaren), Franz Tost (Toro Rosso), Gunther Steiner (Haas), Fred Vasseur (Renault), Monisha Kaltenborn (Sauber) i Dave Ryan (Manor).

Do zdobycia było 275 pkt, Hamilton zebrał 234. Verstappen otrzymał 183 pkt, a Rosberg - 176.