Menu

Grupa Anonymous ostrzega przed wybuchem III wojny światowej

Grupa Anonymous ostrzega przed wybuchem III wojny światowej
Anonymous ostrzega przed zbliżającym się konfliktem zbrojnym. (Fot. YouTube/Anonymous Official)
Aktywiści z grupy Anonymous ostrzegli w opublikowanym w sieci komunikacie, że widmo nowej wojny o globalnym zasięgu jest wyjątkowo realne, a powodem jej wybuchu mają być niepokoje na Półwyspie Koreańskim.
Reklama

"Przygotujcie się do tego, co się zbliża" - ostrzegają członkowie grupy w opublikowanym w serwisie YouTube materiale. Dodają, że wojna będzie "rujnująca dla świata, zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym" i przewidują, że nastąpi ona w tym lub przyszłym roku.

"Wszystkie wskazujące na wojnę na Półwyspie Koreańskim znaki są dobrze widoczne. Można dostrzec, jak każdy kraj przenosi tam swoje strategiczne siły" - przekazują. Anonimowi hakerzy kładą nacisk na fakt, że "wojna najprawdopodobniej będzie szybka, brutalna i dotkliwa". 

"To będzie prawdziwa wojna z realnymi konsekwencjami. Udział w niej wezmą trzy supermocarstwa. Inne kraje będą zmuszone obrać którąś ze stron" - dodali. 

Autorzy filmiku zwracają uwagę m.in. na ostatnie wezwanie władz Chin, które nakazały swoim obywatelom bezwzględne opuszczenie Korei Północnej. W tym samym czasie w okolicy półwyspu swoje wojska rozmieściły Stany Zjednoczone, a sam reżim Kim Dzong Una przeprowadza kolejne próby rakietowe.

Grupa Anonymous zauważa, że paradoksalnie to Chinom może zależeć najbardziej na uniknięciu konfliktu zbrojnego. "Są zdesperowani, aby do niego nie doszło" - oceniają, zwracając uwagę, że w przypadku jakiejkolwiek wojny, to właśnie Chińczycy będą musieli zmagać się z największym napływem uchodźców. 

Eksperci akcentują również rolę Japonii, która może przyczynić się do wybuchu wojny. Uważa się, że sojusznik USA podejmie decyzję o prewencyjnym ataku na instalacje Korei Północnej, jeśli poczuje się realnie zagrożony. 

 

 

  Komentarze


  • Lulu
   10 maja 2017, 14:03

   Sratatata-bedzie wiosna.Jakis gosciu nalozyl maske i wszyscy mysla ze to przedstawiciel anonimowych.Taka maske kazdy moze sobie kupic na ebay za pare funtow-to kazdy jest z nimi zwiazany?-tez moge kupic taka maske,nagrac filmik i wrzucic na youtube-i kazdy uwierzy ze mowie prawde?-co za syf umieszczaja w necie-to w pale sie nie miesci.

  • Aaaka
   10 maja 2017, 15:32

   Napewno oficjalna strona Anonymous wystawiła nagranie tej "przypadkowej" osoby która kupiła maskę na ebay. Sprawdź fakty potem komentuj.

  • Lulu
   10 maja 2017, 16:09

   Zaraz stworze wlasna strone anonimous i moja strona bedzie prawdziwsza niz tamta

  • THC
   11 maja 2017, 10:48

   @Lulu - "stworze strone" - a to dobre. Stron sie nie tworzy jelopie. Zreszta co ty wiesz o programowaniu aplikacji jak jestes uposledzony intelektualnie?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.04.2018
  GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

  Sport


  Reklama