Gortat ineffective, but with seven assists

Marcin Gortat (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat scored only four points, but he had seven assists, and his Washington Wizards defeated Portland Trail Blazers 106: 92 in Tuesday's NBA league match. The best basketball player was Bradley Beal, who scored 51 points for 'Wizards'.

Gortat na parkiecie przebywał 23 minuty i trafił tylko jeden z sześciu rzutów z gry oraz oba wolne. Siedem asyst to wyrównanie jego rekordu kariery. Miał także tyle samo zbiórek i dwa przechwyty. Statystyki uzupełnia jedna strata, popełnił dwa faule.

Wizards do meczu przystępowali zaledwie dzień po jednej z największych porażek w historii klubu. W poniedziałek ulegli na wyjeździe Utah Jazz 69:116. Stołeczny zespół, który wciąż musi sobie radzić bez kontuzjowanego lidera Johna Walla, tym razem zaprezentował się znacznie lepiej.

Spotkanie wyrównane było tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej goście zaczęli budować przewagę, która tuż po przerwie osiągnęła 23 punkty. Później kontrolowali przebieg gry.

Beal zdobywając 51 pkt ustanowił rekord kariery. Był jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki Wizards, który osiągnął dwucyfrowy wynik. Pozostali trafili łącznie zaledwie siedem z 30 rzutów z gry.

Na tle rywali bardzo dobrze zaprezentowali się rezerwowi gości. Zawodnicy z ławki uzyskali 34 pkt, wobec zaledwie 13 zdobytych przez rezerwowych Trail Blazers.

W drużynie gospodarzy prym wiódł Damian Lillard - 30 pkt.

"Czarodzieje" z bilansem 13 zwycięstw i 11 porażek w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują siódme miejsce. Kolejny mecz rozegrają jutro, na wyjeździe z Phoenix Suns (9-17).

"Słońca" minionej nocy przegrały na wyjeździe z Toronto Raptors 113:126, a najlepszy w ich szeregach był Devin Booker - 19 pkt. Dla zwycięzców po 20 pkt uzyskali Kyle Lowry oraz DeMar DeRozan.

W ostatnim wtorkowym meczu koszykarze Oklahoma City Thunder we własnej hali pokonali Utah Jazz 100:94. Gospodarzy do triumfu poprowadził Russell Westbrook, który popisał się siódmym w sezonie i 86. w karierze tzw. triple-double. Na swoim koncie zapisał 34 pkt, 14 asyst i 13 zbiórek.

Wśród pokonanych wyróżnił się Donovan Mitchell - 31 pkt.