Good match Gortata, Wizards leveled competition with Raptors

Marcin Gortat (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat scored 12 points, and his Washington Wizards won in his own hall with the Toronto Raptors 106: 98 in the match of the 1st round of the playoff phase of the NBA basketball league. Competing for four wins is now a 2-2 draw.

Gortat na parkiecie przebywał 28 minut i trafił sześć z ośmiu rzutów z gry. Spudłował jednak wszystkie trzy wolne. Miał także sześć zbiórek, jedną asystę, jeden przechwyt, jedną stratę i popełnił trzy faule.

Długo nic nie zapowiadało zwycięstwa Wizards. Od początku inicjatywa należała do Raptors, którzy na początku trzeciej kwarty prowadzili już różnicą 14 punktów. W tym momencie gospodarze poderwali się do walki i w kilka minut zniwelowali stratę.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W niej gra przyjezdnych z Kanady kompletnie się posypała. Na 4.37 min przed ostatnią syreną Raptors prowadzili 94:92, ale później trafili jeszcze tylko jeden rzut z gry.

Wśród zwycięzców więcej punktów od Gortata zdobyli tylko Bradley Beal i John Wall - odpowiednio 31 i 27. Wall miał także aż 14 asyst. W ekipie Raptors najskuteczniejszy był DeMar DeRozan - 35 pkt.

Piąty mecz odbędzie się w środę, w Toronto.

Szansy zakończenia rywalizacji nie wykorzystała ekipa Golden State Warriors. Obrońcy tytułu po trzech zwycięstwach z San Antonio Spurs, tym razem przegrali w Teksasie 90:103. Gościom nie wystarczyła bardzo dobra gra Kevina Duranta, który uzyskał 34 pkt i 13 zbiórek. Wśród zwycięzców najlepszy był LaMarcus Aldridge - 22 pkt i 10 zbiórek.

Remis 2-2 jest w parze Boston Celtics - Milwaukee Bucks. We własnej hali Bucks wygrali 104:102.