Good game Gortat, 15. Wizards victory

Marcin Gortat (Fot. Getty Images)
Good game of Marcin Gortat from Poland, 15. Wizards victory, Washington Wizards won overkoszykarskiej ligi NBA Indiana Pacers 111:105.

Na początku meczu lekką przewagę mieli goście. Jednak Wizards po świetnej końcówce drugiej kwarty na przerwę schodzili wygrywając dziesięcioma punktami. W drugiej połowie ich przewaga chwilami mocno malała, ale prowadzenia już nie oddali.

W zwycięskiej ekipie nie do zatrzymania był John Wall. Uzyskał 36 punktów i miał 11 zbiórek oraz dziewięć asyst. 22 punkty dołożył Otto Porter Jr.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał aż 41 minut, najdłużej ze wszystkich zawodników. Uzyskał 17. w sezonie tzw. double-double, na które złożyło się 13 pkt i 16 zbiórek. Polski środkowy trafił cztery z ośmiu rzutów z gry i pięć z siedmiu wolnych. Jego dorobek uzupełniają cztery asysty i przechwyt. Popełnił dwa faule i miał dwie straty.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Paul George - 34 pkt.

"Czarodzieje" wygrali osiem z ostatnich jedenastu spotkań i z bilansem 15-16 awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w piątek, kiedy we własnej hali zmierzą się z Brooklyn Nets (8-23).