German Cup tie abandoned after referee hit by lighter

Niemieccy kibice nie pokazali się od najlepszej strony... (Fot. Getty Images)
The German Cup first-round tie between third tier VfL Osnabrueck and RB Leipzig was abandoned in the 71st minute on Monday after the referee was struck by a lighter thrown from a section of the home crowd.

Z pierwszych informacji wynika, że arbiter nie odniósł poważnych obrażeń. Oba zespoły zostały odesłane przez niego do szatni.

W momencie przerwania zawodów gospodarze prowadzili 1:0 po golu zdobytym już w 21. sekundzie (Halil Savran). VfL Osnabrueck to trzecioligowy klub, RB Lipsk występuje w drugiej lidze.

Dzień wcześniej Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu z piątoligowym zespołem FC Noetingen. Awans do kolejnej fazy Pucharu Niemiec wywalczyła też m.in. Borussia Dortmund, która z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała na wyjeździe trzecioligowy Chemnitzer FC 2:0. W kadrze BVB zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.