Menu

Genialny skok Stocha! Polak wygrywa prolog w Vikersund

Genialny skok Stocha! Polak wygrywa prolog w Vikersund
W klasyfikacji Raw Air Stoch przesunął się z siódmego na piąte miejsce. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch wygrał rozegrane późnym wieczorem kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund. W zawodach, które zakończą cykl Raw Air, wystartuje czterech reprezentantów Polski.
Reklama

Stoch skoczył zdecydowanie najdalej - 226,5 m, wyprzedzając Niemca Andreasa Wellingera - 213 m oraz Słoweńca Domena Prevca - 220,5 m.

Do konkursu awansowali także siódmy w prologu Maciej Kot - 206,5 m, 18. Dawid Kubacki - 202 m oraz 62. Piotr Żyła, który osiągnął tylko 146 m, ale miał zagwarantowane miejsce w zawodach ze względu na wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ w lotach.

Jutro nie wystartują 46. Jan Ziobro - 174 m oraz 58. Klemens Murańka - 150,5 m.

Wczoraj miały się odbyć kolejne zawody Raw Air, ale gospodarze odwołali je z powodu zbyt silnego wiatru i postanowili zorganizować tylko kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Udało się je przeprowadzić dopiero późnym wieczorem.

Uzyskane wyniki zostały zaliczone do klasyfikacji Raw Air, w której Stoch przesunął się z siódmego na piąte miejsce, Kot - z 11. na ósme, natomiast Żyła spadł z dziewiątego na 15.

Prowadzenie w cyklu objął ponownie Wellinger, wyprzedzając Austriaka Stefana Krafta, który po skoku na odległość 197 m zajął w prologu 10. lokatę.

Na dzisiaj zaplanowano konkurs drużynowy. Rezultaty poszczególnych zawodników również będą liczone do nowego cyklu. W puli nagród Raw Air jest 100 tys. euro, a zwycięzca zarobi 60 tys.

Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować tylko na mamucich obiektach. Po rywalizacji w Vikersund przeniosą się na finałowe zawody do słoweńskiej Planicy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama