Genialny Wolfsburg zdemolował Bayern!

Wściekły Thomas Mueller podczas meczu z Wolfsburgiem (Fot. Getty Images)
Sensacyjnie rozpoczęła się runda rewanżowa w Bundeslidze. Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, przegrał na wyjeździe z VfL Wolfsburg 1:4 (0:2) w meczu 18. kolejki. To pierwsza porażka Bawarczyków w tym sezonie.

Na dodatek aktualni mistrzowie Niemiec stracili tyle bramek, co... w całej rundzie jesiennej. Zakończyli ją z imponującym dorobkiem 14 zwycięstw, trzech remisów oraz z bilansem bramkowym 41:4.

Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Holendra Basa Dosta. W drugiej połowie dwa kolejne trafienia dodał Belg Kevin De Bruyne.

Bayern stać było tylko na honorowego gola. Przy stanie 0:3 strzelił go w 55. minucie Hiszpan Juan Bernat, a w tej akcji uczestniczył Lewandowski. Polski napastnik nie miał okazji strzeleckich i opuścił boisko w 71. minucie. Zmienił go Peruwiańczyk Claudio Pizarro.

W tabeli Bayern wyprzedza Wolfsburg o osiem punktów. Piątkowy przeciwnik jest praktycznie jedyną drużyną, która może zagrozić podopiecznym Pepa Guardioli w rywalizacji o mistrzostwo Niemiec.