Gdzie wczoraj grali Polacy?

Brawo dla Kamila Grosickiego! (Fot. Getty Images)
Jakub Rzeźniczak z Karabachu Agdam był jedynym polskim piłkarzem, który znalazł się w wyjściowym składzie swojego klubu we wczorajszych meczach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od 60. minuty na boisku był napastnik Anderlechtu Łukasz Teodorczyk.

Rzeźniczak rozegrał cały mecz z Atletico Madryt, a w 34. minucie zobaczył żółtą kartkę. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Z kolei Teodorczyk rozpoczął wyjazdowy mecz z Paris Saint-Germain na ławce rezerwowych. Pojawił się na placu gry w 60. minucie, gdy rywale prowadzili 3:0 i nie udało mu się odmienić losów meczu.

Zgodnie z zapowiedziami w zespole Bayernu Monachium nie wystąpił Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych doznał kontuzji w weekendowym meczu ligowym z RB Lipsk. W spotkaniu Ligi Mistrzów zabrakło go po raz drugi, od kiedy gra w tym klubie. Bawarczycy wygrali w Glasgow z Celtikiem 2:1 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Z ławki rezerwowych mecze swoich drużyn obserwowali bramkarze: Łukasz Skorupski z AS Roma (3:0 z Chelsea Londyn) i Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn (1:1 ze Sportingiem Lizbona).

Tymczasem Kamil Grosicki zdobył bramkę dla Hull City w meczu 15. kolejki Championship - zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. To czwarty ligowy gol Polaka w tym sezonie. Jego zespół przegrał jednak przed własną publicznością z Middlesbrough 1:3.

Grosicki rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 53. minucie, a do siatki trafił w 72., zmniejszając stratę gospodarzy na 1:2.

"Tygrysy" zgromadziły 16 punktów w 15 meczach i zajmują 17. pozycję w tabeli ligi, w której uczestniczą 24 drużyny. Prowadzi zespół Wolverhampton Wanderers - 32 pkt.

Występy Polaków we wczorajszych meczach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów:

• Paris Saint-Germain - RSC Anderlecht (5:0) Łukasz Teodorczyk (napastnik Anderlechtu) - od 60. minuty
  • Celtic Glasgow - Bayern Monachium (1:2) Robert Lewandowski (napastnik Bayernu) - poza kadrą z powodu kontuzji
  • Atletico Madryt - Karabach Agdam (1:1) Jakub Rzeźniczak (obrońca Karabachu) - cały mecz, żółta kartka
  • AS Roma - Chelsea Londyn (3:0) Łukasz Skorupski (bramkarz AS Roma) - rezerwowy
  • Sporting Lizbona - Juventus Turyn (1:1) Wojciech Szczęsny (bramkarz Juventusu) - rezerwowy