French Open: Murray uzupełnił grono półfinalistów

Murray nie miał łatwego startu podczas rozgrywek, ale złapał rytm... (Fot. Getty Images)
Najwyżej rozstawiony Brytyjczyk Andy Murray awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Wczoraj pokonał w czterech setach Japończyka Kei Nishikoriego 2:6, 6:1, 7:6 (7-0), 6:1. Jego kolejnym rywalem będzie Szwajcar Stan Wawrinka.

Rozstawiony z "ósemką" Japończyk niespodziewanie dobrze rozpoczął mecz z faworytem, oddając mu tylko dwa gemy w pierwszym secie. Później jednak równorzędną walkę nawiązał tylko w trzeciej odsłonie, którą przegrał po tie-breaku. Pozostałe partie to wysokie zwycięstwa lidera rankingu światowego.

Szkot był w finale ubiegłorocznej edycji turnieju. Wcześniej z rywalizacji odpadł jego pogromca Serb Novak Djokovic (2.). Uległ w trzech setach Dominicowi Thiemowi (7.). Półfinałowym rywalem Austriaka będzie Hiszpan Rafael Nadal (4.).

Murray miał nie najlepszy początek sezonu, a i pierwsze mecze trwającego turnieju nie mogły napawać jego kibiców optymizmem. Z każdym kolejnym występem Szkot grał jednak coraz pewniej. Wczoraj miał moment słabości w pierwszym secie, ale później odnalazł już właściwy rytm.

Wawrinka (3.) był rywalem Murraya w półfinale French Open także przed rokiem. Wówczas bronił tytułu, ale przegrał ze Szkotem w czterech setach. Nie pokonał tego rywala od 2015 roku, a łącznie wygrał z nim siedem razy w 10 próbach.