Menu

Francja za renegocjacją porozumienia z Wielką Brytanią o kontrolach granicznych

Francja za renegocjacją porozumienia z Wielką Brytanią o kontrolach granicznych
Francja chce nowej umowy o kontroli granicznej. (Fot. Getty Images)
Z powodu presji ze strony migrantów Francja chce rozpocząć z Wielką Brytanią renegocjacje porozumienia, na mocy którego brytyjska kontrola graniczna odbywa się na terytorium francuskim - oznajmił wczoraj w Paryżu minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.
Reklama

W 2003 roku Londyn i Paryż podpisały tzw. umowę z Le Touquet, które pozwala brytyjskim urzędnikom na sprawdzanie paszportów osób podróżujących za kanał La Manche już we Francji, co de facto przesunęło kontrolę graniczną z Wielkiej Brytanii na kontynent. Umowa ta jest niezależna od unijnych uregulowań.

Na marginesie prezentacji nowych przepisów azylowych minister Collomb wyjaśnił: "zdecydowanie chcemy nad tym pracować. Ale do negocjacji trzeba dwóch stron. Wielokrotnie mówiliśmy, że chcemy sprawę przedyskutować".

Głosy za renegocjacją umowy z Le Touget nasiliły się we Francji pod presją migrantów, którzy tysiącami napłynęli do Francji i założyli obozowiska w nadziei na przedostanie się do Wielkiej Brytanii. Największy dziki obóz, zwany Dżunglą, zlikwidowano w ub. roku w Calais. Ciężar zajmowania się migrantami, których nie chcą u siebie Brytyjczycy, spoczywa na stronie francuskiej.

Wielka Brytania jest za dalszym obowiązywaniem umowy z Le Touquet. W ub. roku rzeczniczka premier Theresy May mówiła, że "zdaniem brytyjskiego rządu porozumienie z Le Touquet działa i nie ma planów, by je zmieniać".

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   13 lipca 2017, 12:01

   Francuska logika jest pokręcona jak żabie jelita. Dlaczego Wlk. Brytania miałaby odpowiadać za to, że Francja wpuściła na swoje terytorium dzikich emigrantów, którzy chcą się przedostać do UK? To co oni chcą to jest nieistotne, a że Francja ich wpuściła w imię poprawności politycznej to niech sobie teraz z nimi radzi. Wlk. Brytania ma ponosić koszty francuskiej poprawności politycznej? Oni się znajdują na terenie Francji i to jest francuski problem, a co? Już tych imigrantów nie kochają? To trzeba było myśleć wcześniej!!! Francuskie kacapy!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2018
  GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

  Sport


  Reklama